لبنان

صخره های روشه بیروت

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

شکی در این نیست که لبنان یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا برای مسافرت، چه در نزد ایرانیان و چه در نزد مردم سراسر دنیا می باشد. این کشور توریستی زیبا که در غرب آسیا قرار دارد،یکی از زیباترین طبیعت ها را در بسیاری از جزایرش، دیدنی ترین معابد را در تمام شهرهایش و مجهزترین مراکز خرید را در پایتختش دارا می باشد که یکی از این دیدنی ها ،صخره های روشه نام دارد که در پایتختش واقع شده است.

صخره های روشه بیروت

صخره های روشه بیروت

دو صخره ی بزرگ درون آب و نزدیک ساحل بیروت وجود دارد که به آن صخره های روشه یا صخره عشاق و یا صخره خودکشی می گویند.این صخره های زیبا و غول پیکر بر سواحل روشه ی بیروت و در غربی ترین نقطه بیروت قرار دارند.این صخره ها از نمادهای کشور لبنان هستند.

صخره های روشه بیروت

صخره های روشه بیروت

در اين صخره ها، چندين غار هم وجود دارد که تابستان‌ ها برای بازديد از آن‌ ها قايق‌ های کوچکي تدارک ديده شده که با هزينه‌ ارزان، مردم را آن دور و اطراف میگردانند از جمله تفریحاتی که می توان در اطراف این صخره ها انجام داد شامل :قایق سواری و جت اسکی،پیاده روی و دوچرخه سواری ،غواصی و رفتن به دنیای زیر آب روشه و … می باشد .هزینه ی این تفریحات آبی ارزان است.

صخره های روشه بیروت لبنان

صخره های روشه بیروت لبنان

دلیلی نامگذاری این صخره به صخره عشاق به خاطر آن است که پس از مرگ عبدالحليم حافظ هنر پيشه و خواننده ای مصری سه تن از دوستداران صدای او به بالاي صخره روشه رفته و به قصد خودكشی خود را از بالاي آن به دريای مديترانه می اندازند و می ميرند.در طول پنجاه سال گذشته حدود هشتصد و پنجاه نفر به تقليد از اين كار ولی با اهداف ونيت‌ها و انگيزه‌ های مختلف از صخره كرانه مديترانه خود را به دامن مرگ سپرده اند و از همين روست صخره مرگ بر آن گفته شده است.

صخره های روشه لبنان

صخره های روشه لبنان

در اطراف صخره های روشه خیابان های لوکس، کافه ها و رستوران هایی وجود دارد که می توانید در آن ها یک وعده ی غذایی لبنانی لذیذ را با چشم اندازی منحصر به فرد تجربه کنید و همچنین با رفتن به صخره ها می توانید طلوع و غروب آفتاب را نظارگر باشید با چنین خصوصیاتی این صخره ها جزو یکی از جاذبه های گردشگری لبنان محسوب می شود.

 

صخره های روشه لبنان

صخره های روشه لبنان

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور لبنان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور لبنان و هتل لبنان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور لبنان

021 43 67 44 54

×