لبنان

معروف ترین غذاهای لبنانی

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

هر کشور دارای ویژگی های مربوط به خودش را دارا می باشد که باعث می شود نسبت به کشور های دیگر متفاوت شود یکی از این موارد می تواند غذاهای مربوط به آن کشور باشد که با طبع مردم و مواد اولیه آن کشور نهیه شده باشد.در ادامه در مورد غذا های لذیذ لبنان بیشتر خواهیم گفت در ضمن اگر تور لبنان را انتخاب کرده اید، وقتی در کوچه و خیابان های این کشور قدم می زنید ،دستفروشانی را می بینید که غذاها و تنقلات مختلفی را با نرخ ارزان در اختیار مردم قرار می دهند.

غذاهای لبنانی

غذاهای لبنانی

از میان کشور های عربی، لبنان به طعم های خاص و ادویه های گوناگون شهره است و طیف وسیعی از غذاهای سنتی ، سالادهای بی نظیر مثل تبوله و شیرینی های خوشمزه را شامل می شود که در این قسمت می خواهیم گردشگران را با معروفترین غذاهای لبنان آشنا کنیم تا مواقع غذا خوردن دچار مشکل نشوند در ضمن بیشتر غذاهای لبنانی فرقی با غذاهای ایرانی ندارند پس با ذائقه ایرانیان سازگارند.

 

1. شیش کباب (Shish Kebab)

غذایی معروف در لبنان است که بیشتر بعنوان میان وعده و تنقلات خیابانی در خیابان ها به فروش می رسد.شیش کباب بسیار ظریف و نمایانگر سنت قدیمی لبنانی ها ست،معمولا این کباب را با گوشت بره درست می کنند که خصوصا ایرانیان به این غذا علاقه خاصی دارند .طرز تهیه این غذا به این صورت است که گوشتی که کاملا با پیاز و سیر مزه دار شده باشد را به سیخ های باریک و نازک چوبی میکشند.

غذاهای لبنانی خوشمزه

غذاهای لبنانی خوشمزه

غذاهای لبنانی خوشمزه

غذاهای لبنانی خوشمزه

2. حمص یا هوموس (Hummus)

حمص یکی از غذاهای لذیذ و مورد علاقه مردمان لبنان می باشد که با اغلب با ذائقه گردشگران سازگار است.این غذا شبیه به کرم مانند می باشد که با آرد نخود یا نخود، روغن کنجد و ادویه های مخصوص پخته می شود و رنگی نخودی یا سفید دارد در ضمن این غذا علاوه بر لبنان در کشور عربی دیگر مانند سوریه هم طبخ می شود.

غذای لبنانی حمص

غذای لبنانی حمص

3. لیدی فینگر (Lady Fingers)

لیدی فینگر بر خلاف غذاهای بالایی،نوعی رولت است که در خمیر رول می شود و داخل آن با مواد مختلف مثل اسفناج، گوشت و پیاز پر می شود. خمیر این رولت ها مخصوص است و در آخر کاملا برشته می شود و با ادویه های مخصوص طعم دار می شوند ، می توان از لیدی فینگر به عنوان میان وعده هم استفاده کرد، دلیل نام گذاری این غذا شکل ظاهر باریک و نازک آن است در ضمن اگر در خیابانها در حال قدم زدن بودید می توانید این خوراکی را در کنار خیابانها هم پیدا کنید.

معروفترین غذاهای لبنانی

معروفترین غذاهای لبنانی

4. کبه (Kebbe)

شاید اسم کبه برای شما عجیب غریب باشد ولی کبه نوعی کوفته ست که مواد تشکیل دهنده ی آنف گوشت و گندم بورگای خیسانده شده و چرخ شده است سپس کبه ها را گلوله گلوله گرد کرده و دو سمت آن را تیز می کنند و داخل روغن سرخ می کنند.شاید ظاهر این غذا برشته باشد ولی مواد درون این غذا خیلی خوشمزه است و غذای مورعلاقه لبنانی هاست.

غذاهاي لبناني

غذاهاي لبناني

5. ماهی آجیل (fish rice and nuts)

در کشور لبنان با ماهی تازه غذای خوشمزه ای تهیه می کنند که به آن ماهی آجیل می گویند.این غذا با برنج خرد شده درست می شود،برنج این غذا با خلال بادام و انواع آجیل پخته می شود و روی آن با قطعات ماهی تزیین می شود.

غذاهای لبنانی طرز تهیه

غذاهای لبنانی طرز تهیه

غذاهای لبنانی طرز تهیه

غذاهای لبنانی طرز تهیه

6) فاروج مشوی (farrouj meshwi)

فاروج یکی از غذاهای لبنانی با مرغ می باشدکه با لیمو و سماق طعم دار می شود سپس با زغال پخته میشود

 

غذاهای لبنانی با مرغ

غذاهای لبنانی با مرغ

از دیگر غذاهای لبنانی میتوان به موراد زیر اشاره کرد.

  • فلافل لبنانی
  • مرغ و هویج
  • بال سماقی یا موسخان
  • کبه ی پخته شده
  • خورش لوبیا سبز
  • زعتر پیتزا
  • و …
about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور لبنان و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور لبنان و هتل لبنان از ما انتخاب بهتری داشته باشید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور لبنان

021 43 67 44 54

×